İtalya İntermodal Taşımacılık

Türkiye ve İtalya Ticareti

Avrupa Birliği’nin kurucu ülkeleri arasında yer alan İtalya, gerek coğrafi konumu gerekse de büyük limanları açısından önemli bir ticaret ülkesidir. Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştirdiği 3. ülke olan İtalya’ya genellikle otomotiv, makineler, tarım ve gıda maddeleri ihraç edilmektedir. Türkiye’de İtalyan sermayeli 1500’e yakın firma bulunurken, İtalya’da ise 50’den fazla Türk sermayeli şirket faaliyet göstermektedir. İtalya’ya en fazla ihraç edilen sektörler arasında ilk sırada yer alan otomotiv sektörü, etkin bir zamanlama planlaması gerektirmektedir. Bu planlamanın en önemli ayağını ise lojistik sektörü oluşturmaktadır. Gerek otomotiv yedek parçalarının teslimatı gerekse de üretimde kullanılacak diğer ekipmanların tam zamanında teslim edilmesi üretimin kayıpsız bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır.

İtalya’ya İntermodal Taşımacılık

İntermodal taşımacılık, transit süreleri neredeyse hiç aksatmadan teslimat yapabilmesi nedeniyle otomotiv, tekstil ve metal gibi sektörlerin ihracat taşımalarında tercih edilmektedir. Kara yolunun ardından en sık kullanılan taşıma şekli olan intermodal taşımacılık, firmalara maliyetten zamana kadar birçok avantaj sağlamaktadır. İtalya’nın özellikle Trieste limanı, sahip olduğu konum avantajıyla Avrupa içi taşımalar için önemli bir aktarma merkezi görevi görmektedir. Türkiye’den İtalya’ya gerçekleştirilen ihracat taşımalarında yükler öncelikle bu limana gelerek, buradan son teslimat noktasına doğru yola çıkmaktadır. Yükün taşıma kabı değişmeden, bu limandan çekicilerle veya demir yolu ile farklı bir güzergaha transfer edilebilmektedir.

Türkiye’den İtalya’ya İntermodal Taşımacılık

Öz mal konteynerleri ile Türkiye’den İtalya’ya intermodal taşımacılık gerçekleştiren ISD Logistics, İstanbul/Halkalı çıkışlı demir yolu, İstanbul/Pendik çıkışlı RO-RO seçenekleriyle müşterilerine çözüm üretmektedir. İntermodal taşımacılığın gerektirdiği tüm bilgi ve tecrübeye sahip olan ISD Logistics, hizmet verdiği tüm müşterilerinin üretim planlamalarına ayak uydurmaktadır. Kara yolu kullanımını en aza indiren ISD Logistics bu sayede karbon salınımını azaltarak çevreye verdiği zararı da en düşük seviyeye indirmektedir. Hizmet verdiği müşterilerin maliyetlerini iyi analiz eden ISD Logistics, bu sayede ekonomik ve sürdürülebilir bir taşıma hizmeti sunabilmektedir. Türkiye’den İtalya’ya intermodal taşımacılık hizmetiyle ilgili bilgi almak isterseniz web sitede yer alan telefonla bilgi alabilir veya teklif formunu doldurabilirsiniz.

Hızlı ve ekonomik lojistik çözümlerimiz için bize ulaşın.