İngiltere İntermodal Taşımacılık

Türkiye ve İngiltere Ticareti

Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştirdiği 2. ülke olan İngiltere, ülkemizin önemli bir ticaret ortağıdır. İki ülke arasındaki ticaret hacmi 19 milyar dolara yaklaşırken, 2018 yılında İngiltere’ye 11 milyar doları aşkın ihracat gerçekleştirilmiştir. Ticaret Bakanlığı tarafından 2018-2019 yılında ihracatta öncelikli ülkelerden biri olarak belirlenen İngiltere’ye genellikle otomotiv, tekstil, elektrikli makineler ve mücevherat gibi ürün grupları ihraç edilmektedir. İngiltere menşeili firmalar tarafından Türkiye’ye yapılan yabancı yatırımlar son 15 yılda 10 milyar doları bulmuştur.

İngiltere’ye İntermodal Taşımacılık

Birçok önemli ve büyük limana ev sahipliği yapan İngiltere, özellikle ihracat taşımalarında şirketlere farklı yollar sunmaktadır. Bu limanlardan diğer Avrupa ülkelerine ve İngiltere içi taşımalar yapılabilmektedir. Bu tür taşımalar için en uygun yol olan intermodal taşımacılık, Avrupa’da oldukça yaygın kullanımdadır. Yüklerin aynı taşıma kabı içerisinde birden fazla taşıma şekli kullanılarak gerçekleştirildiği intermodal taşımacılık, firmalara maliyetten zaman tasarrufuna kadar birçok avantaj sunmaktadır. Geleneksel kara yolu taşımacılığında sıkça karşılaşılabilen kota, vize vb. gibi sorunlara takılmayan intermodal taşımacılık, bu sayede firmalara belirtilen transit süreler içerisinde teslimat yapabilmektedir. Aynı zamanda kara yolu kullanımını en aza indirmesi sebebiyle de oldukça çevreci bir taşıma modelidir. Karbon salınımının azaltılmasını sağlayarak sürdürülebilir bir teslimat süreci vadetmektedir.

Türkiye’den İngiltere’ye İntermodal Taşımacılık

Kullanımı Türkiye’de de artmaya başlayan intermodal taşımacılık, maliyetlerini kontrol altına almak isteyen ve tam zamanlı üretim prensibiyle çalışan birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Türkiye’den İngiltere’ye intermodal taşımacılık hizmetleri sunan ISD Logistics, kendi öz mal konteynerleri ile bu ülkeye düzenli seferler gerçekleştirmektedir. İhracatçılara özel çözümler sunan ISD Logistics, firmaların yüklerini İstanbul/Halkalı çıkışlı demir yolu ya da İstanbul/Pendik çıkışlı RO-RO ile İngiltere’ye ulaştırmaktadır. Avrupa’da güçlü bir networkü bulunan ISD Logistics, yüklerin buradaki limanlardan son varış noktasına ulaştırılması konusunda da esnek çözümler uygulamaktadır. Anlaşmalı olduğu acenteler vasıtasıyla konteynere uygun demir yolu veya çekicilerin kullanılması sağlanmaktadır. Türkiye’den İngiltere’ye intermodal taşımacılık hizmetiyle ilgili bilgi almak için telefonla arayabilir veya sitede yer alan teklif formunu doldurabilirsiniz.

Hızlı ve ekonomik lojistik çözümlerimiz için bize ulaşın.