Hollanda İntermodal Taşımacılık

Türkiye ve Hollanda Ticareti

Avrupa Birliği’nin gerek ekonomi gerekse de siyasi açıdan en önemli ülkeleri arasında yer alan Hollanda, Türkiye’nin en büyük ticaret ortakları arasındır. 400 yıl öncesine dayanan iki ülke arasındaki ilişkiler, günümüzde büyük bir ekonomik potansiyeli barındırmaktadır. Avrupa Birliği ile 1996 yılında imzalanan Gümrük Birliği anlaşmasıyla birlikte iki ülke arasındaki ticari ilişkiler daha da yukarı çıkmıştır. Türkiye’den Hollanda’ya gerçekleştirilen ihracatta otomotiv, motorlu taşıtlar, demir-çelik ve tekstil gibi sektörler öne çıkmaktadır. Türkiye’nin, 2018 yılında yurt dışına gerçekleştirdiği 4 milyar dolarlık yatırımda Hollanda 1,83 milyar dolarla birinci sırada yer almaktadır. Aynı zamanda Türkiye’ye gelen yatırımlar arasında Hollanda’nın 833 milyon dolarlık yatırımı yine ilk sıradadır.

Türkiye’den Hollanda’ya İhracat

Türkiye’nin 2018 yılında Hollanda’ya gerçekleştirdiği ihracat rakamı 4 milyar 778 milyon dolar seviyesindedir. Bu ihracatta rol alan lojistik sektörü, üretilen ürünleri Hollanda’ya taşıyarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Hollanda’ya yapılan taşımalarda genellikle kara yolu tercih edilse de son yıllarda artış gösteren intermodal taşımacılık seçeneği, hem daha maliyetli hem de transit sürelere daha uygun bir taşıma modu olarak göze çarpmaktadır. Özellikle Hollanda’nın Rotterdam limanına ulaşan konteynerler buradan kara yolu veya nehir yolu taşımacılığı ile diğer şehirlere kolayca teslim edilebilmektedir.

Hollanda’ya İntermodal Taşımacılık

Türkiye’den Hollanda’ya intermodal taşımacılık hizmetleri sunan ISD Logistics, aynı zamanda bu ülkeden Türkiye’ye gelecek olan yükler için de geniş bir organizasyon ağına sahiptir. Hizmet verdiği müşterilerine intermodal taşımacılığın tüm avantajlarını sunan ISD Logistics esnek, düşük maliyetli ve zaman planlamalarına uygun çözümler sunmaktadır. Kendi öz mal konteynerleri ile deniz yolunu kullanarak Hollanda’ya ulaşan ISD Logistics, aynı zamanda kara yolu kullanımını azaltarak çevresel zararları da en aza indirmektedir. Her yüke uygun konteyner seçenekleri sayesinde yükleme ve boşaltmayı daha hızlı yapabilen ISD Logistics, Hollanda’dan Avrupa ülkeleri arasında da taşımalar yapabilmektedir. Avrupa’daki acenteleri sayesinde bu bölgede kolayca hareket edebilen şirket, aynı zamanda Hollanda’nın Doesburg şehrinde 30.000 m²’lik bir alanda depolama hizmetleri de verebilmektedir. Türkiye’den Hollanda’ya intermodal taşımacılık seçenekleri için web sitede yer alan telefonu arayabilir veya teklif formunu doldurabilirsiniz.

Hızlı ve ekonomik lojistik çözümlerimiz için bize ulaşın.