Belçika İntermodal Taşımacılık

Türkiye ve Belçika Ticareti

Coğrafi konumu itibariyle Avrupa’nın en önemli ticaret ülkelerinden olan Belçika Fransa, Hollanda, Almanya ve Lüksemburg ile sınır komşusudur. Aynı zamanda Türkiye’nin de Avrupa’daki önemli ticaret ortakları arasındadır. İki ülke arasındaki toplam ticaret hacmi günümüzde 6 milyar doları aşmaktadır. Türkiye’den Belçika’ya gerçekleştirilen ihracatta genellikle otomotiv, tekstil ve plastik gibi sektörler öne çıkarken, ithalatta ise kimya ürünleri, plastik ve metal gibi sektörler öne çıkmaktadır. Son 15 yılda Belçika’dan ülkemize yapılan yatırım miktarı 8 milyar doları bulurken, aynı dönemde ülkemizden Belçika’ya yapılan yatırım miktarı ise yaklaşık 400 milyon dolar seviyesindedir. Ayrıca ülkemizde 600’e yakın Belçika menşeili firma faaliyet göstermektedir.

Türkiye’de İntermodal Taşımacılık

Türkiye’den Belçika’ya gerçekleştirilen ihracat ve bu ülkeden Türkiye’ye gerçekleştirilen ithalat taşımalarında genel olarak kara yolu kullanılmaktadır. Ancak firmaların maliyetlerini kontrol altına almak istemesi, güzergah üzerinde yaşanan geçiş sorunları gibi etkenler nedeniyle son dönemde çoklu taşıma seçenekleri de ön plana çıkmıştır. Bunlar arasında yer alan intermodal taşımacılık işletmelere transit sürelerde yük sevkiyatının yanı sıra kara yoluna göre daha ekonomik fiyatlar sunabilmektedir. Konteynerler veya treylerler RO-RO ile deniz yolu üzerinden Avrupa ve Belçika limanlarına ulaştırılmaktadır. Buradan itibaren ise kara yolu kullanılarak son varış noktasına teslimat yapılmaktadır. Bu sayede kara yolu kullanımı minimum seviyeye inerken çevreye verilen zarar da oldukça azaltılmış olmaktadır.

Belçika’ya İntermodal Taşımacılık

Just in time (tam zamanında) üretim politikasıyla çalışan firmaların sıkça tercih etmeye başladığı bu taşımacılık şekli son yıllarda Türkiye’de de kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye’den Belçika’ya ve bu ülkeden Türkiye’ye intermodal taşımacılık hizmetleri sunan ISD Logistics, hizmet verdiği müşterilerine bu alanda kaliteli ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Müşterilerinin iş akışlarını aksatmayarak tasarruf etmelerini sağlayan ISD Logistics, ihracatlarının yüklerini İstanbul/Halkalı çıkışlı demir yolu ile ya da İstanbul/Pendik çıkışlı Ro-Ro ile Avrupa ülkelerine ulaştırmaktadır. Alanında tecrübeli ekibiyle müşterilerinin anlık sorunlarına çözüm üretebilen ISD Logistics, 7/24 ulaşılabilir durumda olmaya özen göstermektedir. Türkiye’den Belçika’ya intermodal taşımacılık hizmetiyle ilgili bilgi almak isterseniz web sitede yer alan telefonla ulaşabilir veya teklif formunu doldurarak fiyat alabilirsiniz.

Hızlı ve ekonomik lojistik çözümlerimiz için bize ulaşın.