Almanya İntermodal Taşımacılık

Türkiye-Almanya Ticareti

Dünyanın en büyük ihracat ekonomisine sahip olan Almanya, ürettiği birçok ürünü tüm dünyaya ihraç etmektedir. Türkiye, 2018 yılında 1 trilyon 317 milyar avro ihracat gerçekleştiren Almanya’nın en önemli ticaret ortaklarından biridir. 2018 yılında Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı ülkeler arasında Almanya ilk sırada yer almaktadır. Türkiye ile Almanya arasındaki yatırım ilişkileri de oldukça yüksek seviyededir. Günümüzde Türkiye’de faaliyet gösteren Alman menşeili firma sayısı 7000’in üzerindedir. Bu ülkeye en fazla ihraç edilen ürünler arasında otomobiller, kara taşıtları aksamları, kazak, tişört, fanila ve kıymetli metaller gibi ürünler yer almaktadır.

İntermodal Taşımacılığın Avantajları

Özellikle “just in time” yani tam zamanında üretim yapılan bazı sektörler, ciddi bir ulaştırma planlaması gerektirmektedir. Üretimde kullanılacak maddelerin teslimatının gecikmesi, aynı şekilde üretim planlamalarını da sekteye uğratarak maddi zararlara yol açabilmektedir. Bu noktada lojistik hizmet sağlayıcıların sunacağı çözümler oldukça önemlidir. Türkiye’den Almanya’ya kara yolu, deniz yolu, demir yolu ve hava yoluyla ulaşım sağlanabilirken, firmaların maliyet ve kar marjlarını kontrol altına almak istemeleri yeni arayışları da beraberinde getirmiştir. Bu noktada farklı taşıma şekillerinin bir arada kullanılması ortaya çıkmış ve intermodal taşımacılığın temellerini oluşturmuştur. İntermodal taşımacılık bir ürünün taşıma kabı değişmeden, en az 2 farklı taşıma moduyla teslim noktasına ulaştırılması anlamına gelmektedir. Kara yolu kullanımını en aza indiren bu taşımacılık şekli hizmet alan firmalara maliyet ve süre anlamına ciddi faydalar sağlamaktadır. Özellikle zamanla yarışan sektörlerde belirtilen transit süreleri aksatmadan güvenle teslimat yapılabilmektedir.

Türkiye’den Almanya’ya İntermodal Taşımacılık

Türkiye’den Almanya’ya intermodal taşımalar gerçekleştiren ISD Logistics, geniş acente ağı ve bu ülkede bulunan depolama alanlarıyla birçok firmaya hizmet vermektedir. Almanya’nın Hagen ve Neuss şehirlerinde toplamda 5500 m2’lik bir depolama alanına sahip olan ISD Logistics tektsil, otomotiv, kimya vb. birçok sektörden ürünleri öz mal konteynerleriyle bu ülkeye ulaştırmaktadır. Aynı zamanda güçlü bir networke sahip olan ISD Logistics, Almanya’dan Avrupa içi ülkelere de taşıma hizmeti sunabilmektedir. Türkiye’den Almanya’ya intermodal taşımacılık hizmetiyle ilgili bilgi almak isterseniz web sitede yer alan telefonla arayabilir veya teklif formunu doldurabilirsiniz.

Hızlı ve ekonomik lojistik çözümlerimiz için bize ulaşın.